Nové hodinky Rolex Submariner v průměru 41 mm

Maximální aktualizací sestavy ponorky je zvětšení velikosti trupu ze 40 mm na 41 mm. Zatímco puristé mohou proti novým průměrům vznést námitky, minulý produkt společnosti Rolex se uvádí na trh a kritika, kterou přitahují, naznačuje, že změna je skutečně oprávněná.
Pětimístná řada hodinek Submariner s vložkami z hliníkového rámečku nyní vypadá docela malá ve srovnání se zbytkem katalogu Rolexu a předchozí šestimístná řada vyvolala kritiku za silnější výstupky svého „Super Case“, které odhodily oslavované proporce hodinky.
Nové pouzdro o průměru 41 mm má o něco tenčí a rafinovanější výstupky než předchozí verze, což umožňuje společnosti Rolex vyrábět větší hodinky a současně se vracet k proporcím, které jsou více v souladu s tím, co veřejnost od řady Submariner očekávala.
Nové hodinky Rolex Submariner také interně těží z významného zlepšení. Bez ohledu na konkrétní model jsou všechny nové reference 2021 poháněny pohyby Rolex Caliber 32xx. Nová řada pohybů, postavená na proprietárním úniku Rolex Chronergy, nabízí uživatelům vylepšenou výkonovou rezervu přibližně 70 hodin.
V minulosti společnost repliky Rolex nejprve aktualizovala verzi hodinek z ušlechtilého kovu a poté model série z nerezové oceli. Například společnost Rolex poprvé představila keramické rámečky na ponorkách z čistého zlata v roce 2008, ale až v roce 2010 dostal model z nerezové oceli nový rámeček a aktualizovaný design pláště.
Aktualizace 2021 se však bude vztahovat na všechny typy ponorek, přičemž každý model bude zcela přepracován zevnitř ven, od aktualizace z nerezové oceli po odkaz z čistého zlata. Výsledkem bude, že v roce 2021 bude k dispozici celkem osm nových ponorek Rolex.