Úžasný chronograf Patek Philippe Aquanaut

Patek Philippe Aquanaut, který byl poprvé představen v roce 1997, je jednou z nejnovějších kolekcí Patek Philippe, vedle modelu Twenty-4, který byl uveden na trh v roce 1999. Strojek CH 28-520 C, který pohání hodinky, je stále téměř 10 let mladý-první chronograf strojek v těchto replikovaných hodinkách Rolex inspirovaných Nautilusem s kruhovým osmibokým rámečkem.
Díky čtyřem nezávislým západkám a dvěma postranním tlačidlům nabízí jeho patentovaná konstrukce velkou spolehlivost a snadné ovládání. Na koncích popruhu jsou připevněny dvě pružinové tyče, takže popruh musí být upraven podle individuální velikosti zápěstí nositele – silný pohyb, který nedává prostor pro chyby. A pro různé příležitosti nabízí repliky Patek Philippe také Aquanaut Chronograph s přídavným černým páskem.
Kalibr CG 28-520 C byl navržen s určitými změnami pro použití v Aquanautu. hodinky byly úplně vynechány. Ale který mladý a energický člověk v dnešní době něco takového potřebuje? Spodní otočné minutové počitadlo funguje jako přímý převodový poměr, což umožňuje, aby uplynulý minutový displej běžel nepřetržitě a neskočil, když sekundová ručička projde „nulou“. Tento mechanismus je umístěn na straně ciferníku chronografu.
Za zmínku stojí také zobrazení data. Postupuje o půlnoci ve zlomcích sekundy – tak rychle, že je pro lidské oko nepostřehnutelný. Lze jej nastavit pomocí integrovaného tlačného prvku umístěného v 8 hodin. Patek Philippe nabízí korekční stylus vyrobený z ebenu a bílého zlata, ale výhodnější by byla funkce založená na koruně.
Mechanismus falešných hodinek je uložen v pouzdře z nerezové oceli s leštěným i kartáčovaným povrchem a je voděodolný do 120 metrů. Strážci koruny mu dodávají mírně asymetrický vzhled. Všechny šroubovací ovládací prvky fungují perfektně. Manuální navíjení a nastavování jsou extrémně plynulé.
Chronograf Aquanaut pohodlně sedí na zápěstí díky spojení dolů se svažujících výstupků a gumového pásku. Zapínání se zavírá jemně a bezpečně, zatímco koruna působí v ruce pevným a luxusním dojmem. Oba nabízejí v provozu výjimečný výkon. Mladistvý a sportovní duch těchto sportovních hodinek sahá do každého detailu.