Neuvěřitelné Vintage Rolex Daytona 6263

Společnost Rolex, která se vrací zpět do 30. let 20. století, byla spojena s průmyslem závodních automobilů a sdílela vášeň pro závodní dráhu spolu se závazkem k přesnosti. Zatímco závodní jezdci již nemusí záviset na hodinkách při sledování jejich kol, závodní repliky Rolex hrály v minulosti nedílnou součást pomoci závodním řidičům. Závodní hodinky Rolex pomohly utvářet historii závodního průmyslu díky propracovaným časovým plánům pro snadné kolo časy a další měření a samozřejmě švýcarské modely.
Až v polovině 30. let se závodní hodinky začaly tak hojně používat. V roce 1935 se Rolex a král rychlosti, Sir Malcolm Campbell, spojili ve své vášni pro přesnost a snaze o rychlost, když byl za volantem Bluebird v Utahu Bonneville Salts Flats překonán světový rekord. Připoutaný k zápěstí rekordní rychlostí 300 mil za hodinu, Campbell ukázal, jak byly hodinky vyrobeny v „… Za určitých drsných podmínek.
Když se v roce 1894 konala „Soutěž o vozy bez koňských sil“ z Paříže do Rouenu, byla sužována problémy s nesprávným načasováním, což mělo za následek řadu různých dob dokončení kvůli nedostatku spolehlivého vybavení, které by pomohlo s přesnými nahrávkami. Ale v roce 1902 došlo k prvnímu závodu v Daytoně – události, která později vedla k tomu, že Sir Malcolm Campbell zlomil pozemní rychlost celkem čtyřikrát, zatímco měl na sobě ikonický Rolex Oyster. Navždy to změnilo závodní průmysl. Rolex je také poctil prestižní událostí, která nakonec vytvořila hodinky hodinek pojmenované po soutěži s názvem Rolex Cosmograph Daytona.
Na začátku roku 2013 se Rolex stal globálním partnerem a oficiálním časomírou Formule 1 a během této cesty přivítal do své rodiny několik šampionů. Nico Rosberg, vítěz 23 Grands Prix ™, spolu s australským závodním jezdcem Markem Webberem – vítězem mistrovství světa FIA ve vytrvalostních soutěžích a závodníkem závodu Le Mans v roce 2015, jsou jen dva příklady těch, kteří nosí závodní hodinky Rolex.
Vezměme si jako příklad další hodinky, duo luxusních značek stálo za hodinkami Breitling for Bentley – kolekce odvážných modelů chronografů inspirovaných auty, závody a špičkovými hodinami. Zatímco v průběhu let bylo vyrobeno mnoho modelů Breitling, téměř všechny mají rámečky mřížky s úlem, pohyby chronografu certifikované COSC a variabilní tachometry s extra kruhovými pravítky.